Maja Đerek i Andrijana Cvrtila o nedovoljnoj zaštiti zviždača

đerek - cvrtila

Zviždačice Maja Đerek i Adrijana Cvrtila predale su svoje prijedloge za amandmane zastupnicima Zeleno-lijevog bloka, javlja HRT.

Rekle su da prijedlog novog Zakona o zaštiti prijavitelja nepravilnosti ne pruža dovoljnu zaštitu zviždačima. Najavljuju da će svoje zahtjeve uputiti cijeloj opoziciji i vladajućima.

“Najveći problem je taj da je preuzak krug nadležnih osoba kojima se može prijaviti nepravilnost, preusko je određen i to je jako ograničavajuće za nas. Druga stvar je to što vi nigdje nemate zabranu otkaza. Dakle vama se otkaz može dati radi bilo kojeg drugog razloga, naravno da poslodavac neće navesti da vam je dao otkaz radi prijavljivanja nepravilnosti”, izjavila je zviždačica Maja Đerek.

Link na članak: https://7dnevno.hr/vijesti/zvizdacice-predale-prijedloge-za-amandmane-maja-derek-i-andrijana-cvrtila-o-nedovoljnoj-zastiti-zvizdaca